neděle 14. července 2013

PRÁCE

                       … Na zahradě...
                             Ještě ze soboty!

Asi to znáte, pokud máte zahradu je práce na ni pořád. Nic to, ale nemění na tom, že život bez zahrady si představit nedokážu!A tak se na ni něco pořád děje. V sobotu podvečer, kdy slunce zapadlo jsme čistili žlab. Špatně se čistí a sekačka se tam nevejde. 
             
                    ... Nezbývalo než vzít do ruky motyku a začít...  
                            Tentokrát bez štětce a barvy! 
                                     I hrabě! 
                                 
V plánu máme to, že tam dáme KAMENY. 
Moc se mi líbí tyto "přírodniny" to je, ale název... 
Co? 

Jsou tak přírodní, že se do zahrady hodí a nebudou to první kameny, které v zahradě máme! 

Mám vztah ke skalkám...
A nějak takhle to začalo! 
Kámen po kameni...  

Chvíli jsem i odpočívala, protože než to vyčistíte zabere to čas a především i sílu! 
Kterou teda nemám! 
Tak jsem vyfotila něco jiného než jen tu práci.
SLUNEČNICE
To je věčné téma... Každý den se dívám, zda už nekvetou. Hned co stanu a vyhrnu žaluzie  rozhlížím se po zahradě. Ještě chvíli potřebují. 


Ach mé krásné slunečnice.
Letos jich bude opravdu hodně tak květiny do vázy řešit nemusím.
Když už jsme u těch váz objednala jsem si dvě nové ať mají ty slunečnice v čem dělat parádu!

A když fotím 
fotím i oblohu 

Krapet ten čas letí a hned byl večer... 
Ty ČERVÁNKY
jsem prostě nemohla nevyfotit 
Snad se brzy dočkám finální práce...
Hned bude pohled na zahradu hezčí... 
a život na tomto světě krásný, protože člověk by se měl radovat i z maličkostí, i když to není vždy jednoduché a růžové.  

Do té doby budu vyhlížet ty mé SLUNEČNICE
Tak já jdu vyhlížet :) 

Opatrujte se 

Ze zdraví 
                                                                           L.


16 komentářů:

 1. Pěkně velká zahrada:-) Slunečnice koukám už brzy rozkvetou a na skalku jsem tedy zvědavá:-)

  OdpovědětVymazat
 2. Lucie , koukám, že jsme měly podobný program...když kouknu zpět tak i s procházkou a lučním kvítí, krásně velká zahrada...tak to se taky nenudíte:-). jen u nás chyběl rybízový koláč, rybíz zatím nevedeme:-) Ať jde vše podle plánu a krásné dny!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lucko, klidně mě tykejte. Program jsme měly podobný. Tohle je jen kousek zahrady a to té horní. Když se seče tráva seče se celý den, teda když seču já:) (nikam totiž nespěchám). Pořád je práce. Krásné dny. Lucie

   Vymazat
 3. Lucko paráda,už vidím místo toho žlabu kamenný suchý potok.i já mám něco takového v plánu.zahradu máš taky pěkně velkou.aspoň je rozběh.moc se mi líbí.krásný den

  OdpovědětVymazat
 4. Šárko přesně tak suchý potok! Bude to vypadat jako normální potok... zahradu máme velkou ale je to do kopce a jen část je rovná. Lepší než žádná že? L.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lucko my nemáme ani tu část rovnou.celý pozemek máme svažitý,ale komu by to vadilo :)))

   Vymazat
  2. Šári, když to máš potom sekat sekačkou tak je to hrůza, ale můžu být ráda, že to nemáme ještě tak příkré. Krásné léto, L

   Vymazat
 5. Krásný článek, je pravda, že se zahradou je samá práce, ale ona tak nějak k domovu patří. Bydlím na bytě, a tak si zahrady užívám jen u prarodičů, ale jednou ji chci taky mít. Jinak zrovna dnes jsem fotila lán slunečnic, tak třeba se mi podaří nějaké fotky zveřejnit. :) Těším se na ty vaše slunečnice.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rony, klidně mi tykejte. Budeme skoro ve stejných letech. Přesně zahrada k domovu prostě patří:) Krásné léto, L.

   Vymazat
 6. Dovolená skončila a je tu realita. Když vidím tvou velkou zahradu vzpomenu si na naši. Po 14 dnech to bude hrůza. Čeká nás perný víkend.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Alčo, koukala jsem se na Tvůj blog. Moc pěkné fotografie. Ani mi to neříkej, stačí pár dní a zahrada je samý plevel! Dám Ti jeden tip. Nevím zda to bylo tím, nebo ne nicméně sousedka u rodičů před barákem nekupuje na plevel ty drahé neekologické přípravky, co ten plevel zničí, ale místo toho dává obyčejnou kuchyňskou sůl. Já jsem to zkusila jednou a místo zeleného plevele jsem měla hnědý, krásně uschnul a poté šel krásně vytrhat. Zkus to. Určitě šetrnější k přírodě než ty umělé přípravky. Tam kde Ti roste plevel ( u nás hlavně okolí skalek) to jen posypej solí dej ji tam hodně. Já to teď sypala zase v neděli, ale ono to několik dní trvá než ten plevel uschne a hlavně je sucho! Doufám, že jste si dovču,alespoň užili a vítej v realitě. Krásné letní dny. lucie

   Vymazat
 7. Lucko, máte krásnou zahradu a na další úpravy se moc těším. Díky za radu se solí, určitě vyzkouším. Máme tu neustále sucho a plevel roste jak divý. Krásné fotky a nádherný západ slunce. Krásný den Rija

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rijo děkuji. Za tip není zač není totiž můj. Krásné léto. L.

   Vymazat
 8. Luci,my mame velkou zahradu a musim uznat,ze ji mame opravdu docela bezudrzbovou,jak jsme si vzdycky prali,a takovou hodne prirodni,v trave plevel neroste a na zahonkach jsme nechteli klasickou kuru,ta se myslim na venkovskou zahradu nehodi,tak mame kaminkove ostruvky a cesticky a pudopokryvky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kači já viděla na blogu Vaši zahradu, je krásná. Moc se mi líbí ty velké kameny. Ty obdivuji, krásná přírodní dekorace. Jde vidět, že se o zahradu staráte. L.

   Vymazat

Děkuji za Váš čas a za Vaše komentáře, které díky nim jsou další motivací k psaní tohoto blogu. Lucie White Living